Opublikowano 1 komentarz

Dlaczego zeolit to jedna z najlepszych odpowiedzi, na związane ze zdrowiem zagrożenia, z jakimi spotyka się współczesne społeczeństwo?

Zeolit klinoptylolit

Stan środowiska naturalnego, jakość żywości oraz wody przyczynia się do stopniowego zatrucia organizmów ludzkich, a proces ten zaczyna się już w łonie matki.
https://obgyn.ucsf.edu/…/toxic-chemicals-pregnant-women-and…

Toksyny środowiskowe, obok złej diety, są jedna z głównych przyczyn epidemii chorób cywilizacyjnych trapiących wysokorozwinięte społeczeństwa. Nawet bardzo się starając, nie sposób uniknąć trucizn, których pełno jest w spożywanej przez nas żywności, w wodzie pitnej, wdychanym powietrzu, czy materiałach, którymi okrywamy własne ciała. Organizm poświęca dużo cennych zasobów na ich utylizację i wydalenie, ale i tak nie jest w stanie sobie ze wszystkim poradzić. Spora część toksyn odkłada się w naszych ciałach. Gromadzone przez lata szkodliwe substancje zwiększają coraz bardziej ryzyko rozwinięcia poważnych chorób.
Przed świadomym człowiekiem stoi zadanie ochrony siebie i swoich bliskich przed zagrożeniami, jakie niesie ze sobą życie w skażonym środowisku. Pojawia się pytanie – jak pozbyć się z organizmu niebezpiecznego bagażu, który większość z nas gromadziła niemalże od chwili poczęcia i jak chronić go przed napływem niechcianych substancji?

Natura podsuwa nam idealną odpowiedź – przy pomocy zeolitu!
Ze względu na niezwykłe właściwości wymiany jonowej i adsorpcji klinoptylolitu oraz wynikające z tego efekty odtruwania, okazuje się on niezwykle przydatny w eliminacji różnych zanieczyszczeń z organizmu. Zeolit świetnie działa solo, ale można spotęgować jego działanie, stosując terapie łączone.
Jedno z najbardziej obiecujących badań pokazujących ogromny potencjał detoksykacyjny zeolitu, zostało przeprowadzone przez Dr. Gabriela Cousensa, który zasłynął swoim ośrodkiem terapii Tree Of Life (Drzewo Życia), gdzie skutecznie pomaga ludziom w walce z cukrzycą, chorobami serca i nadwagą. Połączył on suplementację zeolitem z terapią zielonymi sokami, dzięki czemu w krótkim czasie organizmy poddanych badaniu osób mogły się pozbyć kilkuset niebezpiecznych substancji z wątroby, mózgu i piersi. Nie przeprowadził on badań zgodnych ze złotym standardem, dlatego wyniki jego pracy możemy potraktować raczej, jako ciekawostkę, która jednak w połączeniu z informacjami, jakie na temat zeolitu można uzyskać z bardziej solidnych źródeł, daje pewne wyobrażenie o ogromnym potencjale, jakim dysponuje ten minerał.


Tutaj można poczytać o badaniach dr Cousensa:
https://14daysofgreenjuice.wordpress.com/…/dr-gabriel-cous…/

Innym bardzo interesującym materiałem, który również nie może stanowić dowodu naukowego, jest wywiad z Dr Prociukiem, specjalizującym się w leczeniu autyzmu i zaburzeń behawioralnych. Doktor jest wręcz zachwycony działaniem zeolitu i jego skutecznością w wyzwaniach, z którymi zmaga się na co dzień w swojej pracy.:
https://www.pureliquidzeolite.com/…/60ec18_8f93a1697cd6baad…

Na szczęście jest też cała masa znacznie solidniejszych dowodów naukowych opisujących potencjał detoksykacyjny zeolitu, który był wielokrotnie sprawdzany w środowisku, na zwierzętach, jak również na ludziach.
Na szczególna uwagę zasługują przeglądy badań klinicznych:
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6277462/
https://zeolife.gr/…/up…/2015/09/zeolite-the-magic-stone.pdf

W powyższych pracach naukowcy oparli się na dużej ilości badań przeprowadzonych zarówno na ludziach, jak i na zwierzętach, dowodzących skuteczności zeolitu w usuwaniu metali ciężkich oraz aluminium.
Warty odnotowania jest fakt, że zeolit eliminuje metale ciężkie, bez usuwania cennych elektrolitów, a nawet przyczynia się do budowania równowagi elektrolitowej w organizmie.
https://www.pureliquidzeolite.com/…/60ec18_38c399208b4e3f2f…
https://www.pureliquidzeolite.com/…/60ec18_0075aa12adfc9358…

Wypada zwrócić również uwagę na to, że zeolit pomoże nam zredukować obciążenie organizmu innymi powszechnie występującymi w środowisku toksynami, przyczyniającymi się do degradacji zdrowia oraz obniżania potencjału intelektualnego, których praktycznie nie sposób uniknąć.

Zeolit jest w stanie wiązać kancerogenne BPA, które jest obecne w większości plastikowych i foliowych opakowań.
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/27264461
https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25209542

Zeolit dobrze sobie radzi z fluorem, który coraz częściej dodawany jest do wody pitnej, jest obecny w pastach do zębów i który ma fatalny wpływ na mózg, układ nerwowy, układ hormonalny oraz kości.
https://www.sciencedirect.com/…/artic…/pii/S0011916411003365
http://www.icp.csic.es/Eth/floride.html
https://www.mdpi.com/2504-3900/2/23/1470/pdf

Zeolit doskonale usuwa amoniak, amony i mocznik które mogą być obecne w wodzie pitnej oraz są niebezpiecznymi produktami przemiany materii. Nadmiar tych substancji w organizmie jest szczególnie zauważalny w typowej dla Polaków mięsnej, wysokobiałkowej diecie.
https://www.sciencedirect.com/…/artic…/pii/S0011916410009823
https://www.sciencedirect.com/…/artic…/pii/S0169131710004369
https://europepmc.org/abstract/med/1649615

Zeolit pomaga neutralizować i pozbywać się azotanów, którymi zatruta jest żywność oraz rakotwórczych nitrozamin.
https://hrcak.srce.hr/…/periodicum_biolog…/article/view/5434
https://www.kmizeolite.com/…/natural-zeolite-to-reduce-nit…/
https://www.researchgate.net/…/260528187_Cleaning_carcinoge…
https://www.researchgate.net/…/264843693_NITRATE_REMOVAL_FR…

Zeolit radzi sobie również z pestycydami,
https://journals.sagepub.com/…/a…/10.1260/0263-6174.33.5.457
w tym z niezwykle niebezpiecznym i niestety powszechnie stosowanym glifosatem.
https://www.researchgate.net/…/327538085_Glyphosate_removal…

 

Zeolit ma powinowactwo do wielu innych toksycznych substancji. Dzięki swojej naturze jest w stanie łączyć się z nimi w bardzo silnych wiązaniach, pomagając skutecznie usuwać je z organizmu. Dobrej jakości zeolit można bezpiecznie suplementować w sposób ciągły, zapewniając sobie ochronę przed dużą częścią toksyn środowisk i czerpiąc z tego masę korzyści zdrowotnych, o których pisałem w poprzednim artykule, który znajdziecie tutaj.:
https://www.facebook.com/zeolitdetoxPL/posts/2290651251156782?__tn__=K-R

1 komentarz do: “Dlaczego zeolit to jedna z najlepszych odpowiedzi, na związane ze zdrowiem zagrożenia, z jakimi spotyka się współczesne społeczeństwo?

  1. Jestem konsumentką Zeolitu Active Detox , stosuje go od 3 miesięcy i mój organizm ze stanu zmęczenia , bierności nabrał niesamowitego wigoru i sił witalnych, czuje się rewelacyjnie . Czuje jak mój organizm się każdego dnia oczyszcza , co wpływa na mój stan zdrowia i urody.
    Rekomenduje ten produkt , jest fenomenalny .Beata

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *